W 1931 roku Jan Wedel przenosi Fabrykę Czekolady E.Wedel na ulicę Zamoyskiego w Warszawie.
Budowa nowej fabryki czekolady wywołuje wśród Warszawiaków wiele emocji. Jednak dla Jana, znanego z nowatorskich pomysłów, przenosiny są konieczne, aby móc rozwijać rodzinny interes. W nowej fabryce specjalnie na tę okazję staje sprowadzona z zagranicy maszyna do produkcji twardej i napowietrzanej czekolady oraz pierwszy w Polsce mechanizm do pakowania karmelków. Fabryka Czekolady E.Wedel do dziś działa przy ulicy Zamoyskiego w Warszawie.
Jan modernizuje dział logistyki firmy i na ulicach Warszawy pojawiają się samochody transportowe opatrzone znakiem firmowym „E.Wedel” i charakterystycznym wizerunkiem tabliczki czekolady.
Ponadto, fabryka zakupuje samolot typu RWD-13, który transportuje wyroby E.Wedel na polskie wybrzeże i jednocześnie promuje markę. E.Wedel wykorzystuje też niestandardowe nośniki promocji, np. wprowadzając pierwszą w Polsce maszynę wendingową przy wejściu do Parku Skaryszewskiego nieopodal Fabryki czy wykupuje reklamy kontekstowe w prasie i udzielając wywiadów, gdzie czytamy: „Czekolada Wedla to idealne połączenie wzmacniającego mózg cukru i odżywczego kakao".