Składniki naszych produktów
Wierzymy, że jakość tkwi zawsze w najmniejszym detalu. Dlatego stawiamy na najlepsze receptury i składniki. To dzięki temu produkty E.Wedel smakują tak wyjątkowo!
KAKAO Z GHANY
Charakterystyczny smak oryginalnej wedlowskiej czekolady pochodzi ze starannie wyselekcjonowanych ziaren kakaowca z Ghany.
Ziarna kakao, z których niezmiennie od lat, produkowana jest oryginalna wedlowska czekolada, pochodzą z Ghany. Kakao z tego regionu charakteryzuje się mocno czekoladowym smakiem, a nasi zaufani dostawcy tego surowca spełniają wysokie standardy jakości, prowadząc jednocześnie działania na rzecz prowadzenia zrównoważonych upraw kakaowca.
Dlaczego wybraliśmy kakao z Ghany?
Ziarna kakaowe uprawiane w tym regionie są wysokiej jakości, charakteryzują się wyjątkowym, głębokim i czekoladowym smakiem. Ziarno z Ghany w porównaniu na przykład z tym z Wybrzeża Kości Słoniowej, jest większe i ma wyższą zawartość tłuszczu, a to z kolei wpływa na finalny smak czekolady.
Co oznacza zielona żabka na opakowaniach produktów E.Wedel? Czyli słów kilka o Rainforest Alliance
Dzięki dołączeniu do programu Rainforest Alliance jako firma przyczyniamy się do poprawy jakości życia i pracy rodzin oraz lokalnych społeczności Ghany, wspieramy bardziej zrównoważone praktyki rolnicze, które m.in. chronią tamtejsze lasy i pomagają łagodzić skutki kryzysu klimatycznego.
Pieczęć Rainforest Alliance oznacza, że rolnicy przestrzegają rygorystycznych standardów zrównoważonego rolnictwa i odpowiedzialnych praktyk biznesowych, a także zobowiązują się do ciągłego doskonalenia.
Decydując się na zakup produktów ze znakiem Rainforest Alliance, wspierasz lepszą przyszłość dla ludzi i przyrody.
Certyfikowane kakao wykorzystywane jest w produkcji marki E.Wedel na zasadach bilansu masy. Oznacza to, że firma kupuje taką ilość certyfikowanego kakao, która odpowiada masie wyprodukowanych czekolad z pieczęcią "zielonej żabki" tj. logo Rainforest Alliance.
Dowiedz się więcej na rainforestalliance.org.
Informacje na temat bilansu masy można znaleźć na stronie rainforest-alliance.org
Co to jest Mass Balance Sourcing? | Sojusz Lasów Deszczowych (rainforest-alliance.org).
Czy wiesz, że…?
- Miazga kakaowa to zmielone ziarna kakao, po ich wcześniejszym uprażeniu i usunięciu łuski. Miazga powinna być zmielona tak drobno, aby jej cząsteczki były niewyczuwalne na języku podczas jedzenia czekolady.
- Kakao z Ghany charakteryzuje się bardzo intensywnym, czekoladowym smakiem oraz wyważoną proporcją pomiędzy nutą gorzką, kwaśną i cierpką.
- Dostarczany surowiec z Ghany jest poddawany ocenie przez wedlowski panel sensoryczny. To grupa wykwalifikowanych osób, która określa stopień kwasowości, gorzkości i intensywności smaku miazgi. Taki sposób oceny zapewnia, że w każda nasza czekolada ma głęboko czekoladowy smak.
- Dzięki procesowi konszowania i odpowiednio skomponowanym recepturom możemy wpływać na poziom intensywności czekoladowego smaku końcowego produktu. Podstawą, od której w największym stopniu zależy smak czekolady, jest właśnie miazga kakaowa i kakao.
- Tłuszcz kakaowy, zwany inaczej masłem kakaowym, to jeden z najbardziej cenionych tłuszczów roślinnych. Jest potrzebny do nadania czekoladzie odpowiedniej konsystencji.
- Kakao w formie sypkiej powstaje po zmieleniu na proszek częściowo odtłuszczonej miazgi kakaowej.
MLEKO
Mleko, które sprawia, że nasze produkty rozpływają się w ustach, spełnia najwyższe wymagania i pochodzi w większości od polskich producentów.
Mleko pełne i odtłuszczone w proszku oraz mleko zagęszczone używane do produkcji wedlowskich słodyczy pochodzi od zaufanych zakładów producenckich z Polski. Dbamy o to, aby nasi dostawcy spełniali wysokie wymagania jakościowe, a mleczarnie miały wdrożone standardy jakości i bezpieczeństwa produkcji, które podlegają certyfikacji przez niezależne, akredytowane firmy.
Jak badamy mleko?
Dostarczane do nas mleko musi spełniać ściśle określone normy dotyczące jakości, np. brak drobnoustrojów chorobotwórczych, odpowiednia zawartość tłuszczu. Mleko pełne w proszku musi zawierać go minimum 26%, a mleko odtłuszczone, jogurt lub serwatka w proszku – nie więcej niż 2%.
Czy wiesz, że…?
- Mleko w proszku otrzymuje się przez odparowanie z mleka wody. Najpierw zagęszcza się je, a następnie - po rozpyleniu na bardzo drobne kropelki, suszy w suszarce rozpyłowej.
- Są dwie metody produkcji czekolady. W jednej używa się mleka płynnego, w drugiej mleka w proszku. Do produkcji naszej czekolady mlecznej używamy tylko mleka w proszku.
- Mleko w proszku dodawane do czekolady mlecznej jest produkowane specjalną metodą. Dzięki niej następuje wydajniejsze łączenie tłuszczu, a to z kolei wpływa na lepsze rozpuszczanie czekolady w ustach.
- Do produkcji czekolady Karmellove używamy proszku karmelowego, czyli lekko skarmelizowanej mieszanki mleka, cukru i masła, która nadaje kolor i smak temu wyjątkowemu produktowi.
ORZECHY
Orzechy, które nadają wyjątkowego charakteru naszym produktom, pochodzą z najlepszych upraw rozsianych po całym świecie. Niektóre z nich nie rosną nigdzie indziej i można je znaleźć tylko w jednym miejscu globu.
Wszystkie orzechy wykorzystywane w produktach Wedla posiadają certyfikaty gwarantujące ich bezpieczeństwo. Stosowane przez nas orzechy pochodzą wyłącznie od certyfikowanych dostawców, którzy regularnie poddawani są naszym audytom.
Skąd pochodzą nasze orzechy?
Do standardowych, wedlowskich produktów, używane są najwyższej jakości orzechy arachidowe pochodzące z Argentyny. W czekoladzie mlecznej z kawałkami orzechów laskowych stosowany jest surowiec z Turcji, natomiast do wyrobu czekolady Luksusowej, wykorzystuje się całe orzechy pochodzące z Hiszpanii. Do produkcji lodów E.Wedel wykorzystywane są migdały pochodzące ze Stanów Zjednoczonych, orzeszki arachidowe karmelizowane solone z Argentyny, a także orzeszki arachidowe prażone z Argentyny i Brazylii.
Czy wiesz, że…?
- Długo szukaliśmy odmiany orzecha laskowego, której moglibyśmy użyć do wyrobu naszej czekolady Luksusowej.
- Idealną odmianę znaleźliśmy dopiero w Tarragonie, regionie południowo-wschodniej Hiszpanii. Ta odmiana rośnie tylko tam!
- Plantacje w Tarragonie wizytowaliśmy osobiście.
- Wybraliśmy orzechy laskowe kaliber 11-13. To znaczy, że średnica każdego, zatopionego w tabliczce czekolady Luksusowej orzecha, zawiera się w przedziale 11-13 milimetrów.
- Dostarczane do nas orzechy posiadają wszystkie wymagane badania mikrobiologiczne. Pomimo to, jeszcze raz sprawdzamy je pod kątem obecności toksyn. Badamy też zawartość wody - orzechy są prażone, aby było jej jak najmniej (około 1,5%).
AGAR
To właśnie ta substancja żelująca jest wykorzystywana do produkcji naszych pianek Ptasie Mleczko®. Jej atut to fakt, że jest całkowicie naturalna i pochodzenia roślinnego.
Agar jest najstarszą i najlepiej przebadaną substancją żelująca pozyskiwaną z wodorostów morskich. Do jego produkcji wykorzystuje się czerwone glony morskie Rhodophycecae, głównie z rodzaju Gracilaria występującego w Hiszpanii, Portugalii, Maroku, Japonii i rodzaju Gelidium występującego w Chile, Argentynie, Południowej Afryce.
Jak wygląda produkcja agaru?
Produkcja agaru polega na wstępnym oczyszczaniu wodorostów: ich namaczaniu i myciu oraz ekstrakcji, czyli wypłukiwaniu gorącą wodą. Otrzymany roztwór agaru podlega następnie filtracji, wybielaniu i odwadnianiu (przez prasy hydrauliczne czy wymrażanie). Kolejno surowiec suszy się, mieli i pakuje. Na każdym etapie produkcji sprawdzana jest jego jakość.
Czy wiesz, że…?
- Agar został odkryty w Japonii w 1658 roku, a w Europie pojawił się dopiero 200 lat później.
- Wodorosty, z których produkowany jest agar pochodzą z dna morza. Rosną na głębokości 30 metrów i są wydobywane przez nurków.
- Agar jest surowcem bardzo przyjaznym w kontekście produkcji żywności, ponieważ nie potrzebuje innych dodatków do procesu żelowania (jak np. pektyna czy karageny).
- Agar jest jednym z bardzo ważnych surowców pianek Ptasie Mleczko®.
- Na potrzeby produkcji pianek Ptasie Mleczko® opracowaliśmy własną metodę określania siły żelowania, dzięki której nasze produkty mają wyjątkową powtarzalność konsystencji.
SEZAM
Dzięki wykorzystywaniu i odpowiedniej obróbce ziaren sezamu nasze produkty mają tak niezwykły smak, który doceniają konsumenci.
Ziarna sezamu są drobne, płaskie, owalne. Mają też charakterystyczny orzechowy smak. Są również bogate w zdrowe nienasycone kwasy tłuszczowe, np. omega 3, omega 6. W naszych produktach stosujemy sezam w dwóch formach. Ziarenka stanowią nieodłączny element kultowych sezamków AHA!. Natomiast uwielbiana Chałwa królewska powstaje z pasty sezamowej.
Jak pozyskujemy ziarna sezamu?
Drobne nasionka uzyskiwane są z owoców w kształcie czterograniastych torebek. W owocu znajduje się około kilkudziesięciu nasion – ziarenek. Sezam rośnie głównie w tropikalnych i subtropikalnych obszarach świata i jest dobrze przystosowany także do regionów półpustynnych. Nasiona sezamu są zwykle obłuskiwane i prażone; poprawia to ich funkcjonalność oraz właściwości, uwalnia więcej smaku i koloru oraz wpływa pozytywnie na ich jakość sensoryczną.
Czy wiesz, że…?
- Ziarna sezamu różnią się wielkością i występują w wielu różnych kolorach w zależności od odmiany, w tym białym, żółtym, czarnym, szarym, brązowym i czerwonym.
- Roślina, z której są pozyskiwane nasiona sezamu osiąga około 1,5 m wysokości, kwitnie na biało lub fioletowo.
- Z sezamu powstaje słynna pasta tahini, którą wykorzystuje się jako dodatek do fasoli, czy jako główny składnik pasty hummus.
JAJA
Dzięki jajom i ich właściwościom, nasze produkty są tak delikatne i puszyste.
Skąd pochodzą jaja w naszych produktach?
Jaja i produkty jajeczne używane do produkcji wedlowskich słodyczy są produkowane w zakładach gwarantujących najwyższą jakość i bezpieczeństwo surowca, dzięki wdrożonym systemom jakościowym i kontroli na każdym etapie produkcji. Surowce jajeczne posiadają wszystkie niezbędne świadectwa kontroli jakości.
Jaja i produkty jajeczne pochodzą jedynie od tych z producentów, którzy są objęci stałym nadzorem weterynaryjnym. Są kontrolowane na każdym etapie produkcji, posiadają także wszystkie niezbędne świadectwa kontroli jakości.
Czy wiesz, że…?
- Jaja i ich przetwory, m.in.. jaja w proszku, białko i żółtko w proszku, są bardzo ważnym surowcem w produkcji cukierniczej. Dodatek jaj lub ich przetworów do wyrobów cukierniczych wpływa dodatnio na ich cechy organoleptyczne, poprawia strukturę i barwę wyrobów, objętość i smak pieczywa, a ze względu na bogactwo składników pokarmowych (białka, tłuszczu, witamin, m.in. witamin z grup B rozpuszczalnych w tłuszczach i minerałów) podnosi także wartość odżywczą.
- Pienienie się białka jest zjawiskiem, które umożliwia wytwarzanie unikalnej struktury i tekstury żywności w procesach technologicznych. Dzięki temu uzyskujemy charakterystyczną strukturę pianek Ptasie Mleczko®.
- Wielkość jaj kurzych zależna jest od rasy, wieku ptaków oraz warunków środowiskowych.
- Białko jaja składa się z czterech warstw. Od skorupy w głąb jaja następują po sobie warstwy białka rzadkiego zewnętrznego, białka gęstego, białka rzadkiego wewnętrznego i cienkiej warstwy chalazowej białka gęstego otaczającej żółtko
CUKIER
Słodyczy naszym produktom dodaje wysokiej jakości cukier pochodzący z upraw buraków cukrowych – tylko od polskich rolników!
Cukier używany w naszych produktach jest wyłącznie pochodzenia polskiego. Przy jego pozyskiwaniu, stosujemy własne, restrykcyjne wymagania jakościowe. Jest dla nas niezwykle ważne, aby współpracujący z nami producenci stosowali się do zasad odpowiedzialnego pozyskiwania surowców.
Jak wygląda proces produkcji?
Cukier, którego używamy do wyrobu naszych produktów, pochodzi w 100% z polskich buraków cukrowych i powstaje w cukrowni. Jest to proces, który praktycznie nie zmienił się od 200 lat i polega na wypłukaniu wodą cukru z drobno pokrojonych buraków, następnie oczyszczaniu powstałego soku za pomocą naturalnych substancji oraz zagęszczaniu i krystalizacji. W ten właśnie sposób otrzymujemy finalny produkt - kryształy cukru.
Czy wiesz, że…?
- Polska jest jednym z największych producentów cukru w Unii Europejskiej.
- Do wyprodukowania jednego kilograma cukru potrzeba około 10 buraków cukrowych.
- Z jednego buraka cukrowego można wyprodukować 30 łyżeczek cukru.
- W jednym kilogramie cukru znajduje się około 5 milionów ziarenek.
- Pod mikroskopem ziarenko cukru jest półprzezroczystym kryształem, odbijającym światło od 14 ścian – tak jak diament!
OLEJ PALMOWY
To składnik niektórych naszych produktów. Nadaje im kremową konsystencję i gładkość. Jest też nośnikiem smaku, a dzięki swojej neutralności sprawia, że inne nuty smakowe mogą grać pierwsze skrzypce.
Dlaczego olej palmowy jest tak popularny?
Olej palmowy jest wyjątkowym rodzajem tłuszczu, ponieważ w temperaturze pokojowej ma postać półstałą, a topi się dopiero w 35-36°C. Równocześnie jest odporny na wysoką temperaturę, charakteryzuje się dużą stabilnością oraz neutralnym smakiem i zapachem, nadając produktom pożądaną konsystencję i teksturę.
Olej palmowy i jego wpływ na środowisko
W ostatnich latach, olej palmowy jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych składników używanych w produkcji głównie ze względów środowiskowych. Wiele plantatorów nadal pozyskuje go w sposób niezrównoważony, niszcząc lasy deszczowe, zaburzając ekosystem, dewastując trawy i bogatą roślinność, zabierając dom żyjącym tam zwierzętom. Jednym z rozwiązań tych problemów jest zmiana sposobu pozyskiwania tego surowca. Odpowiedzialne prowadzenie plantacji objęte jest certyfikacją, która potwierdza stosowanie restrykcyjnych wymagań, dzięki czemu uprawy nie wpływają negatywnie na środowisko.
Co to znaczy, że olej jest certyfikowany w standardzie RSPO?
4-1140-19-100-00
Sprawdź nasze postępy na rspo.org
System certyfikacji RSPO (Okrągłego Stołu ds. Zrównoważonej Produkcji Oleju Palmowego, ang. Roundtable for Sustainable Palm Oil) skupia plantatorów oleju palmowego, producentów, sprzedawców i przedstawicieli branży FMCG oraz fundacje ekologiczne i instytucje pozarządowe z całego świata. Zadaniem organizacji jest przeciwdziałanie negatywnym skutkom upraw palm olejowych, promowanie produkcji i zakupu oleju palmowego wyprodukowanego z poszanowaniem natury, w sposób etyczny, bez szkody dla żyjącej tam ludności. Certyfikacja RSPO to najbardziej uznana istniejąca certyfikacja na rynku o międzynarodowej renomie, która gwarantuje zrównoważony charakter upraw i wiarygodne kryteria środowiskowe.
Wedel z certyfikatem RSPO
Od grudnia 2020 roku Wedel posiada certyfikat RSPO w standardzie Mass Balance (MB). Certyfikat to potwierdzenie, że wykorzystywany przez nas olej palmowy przyczynia się do zrównoważonej uprawy palm olejowych. Odpowiedzialne pozyskiwanie surowców z certyfikowanych źródeł jest częścią naszej strategii CSR (społecznej odpowiedzialności biznesu) i ma dla nas priorytetowe znaczenie. Zgodnie z wymogami standardu w modelu Mass Balance, monitorujemy ilość certyfikowanego oleju w naszych produktach, a niezależni audytorzy potwierdzają zgodność naszego procesu ze standardem RSPO. W chwili obecnej 99,9% dostarczanego do nas oleju palmowego, zawartego także w surowcach złożonych pozyskujemy z certyfikatem RSPO.
LOTTE Wedel jako członek i założyciel Polskiej Koalicji ds. Zrównoważonego Oleju Palmowego
Od czerwca 2019 roku należymy także do członków-założycieli Polskiej Koalicji ds. Zrównoważonego Oleju Palmowego, której celem jest osiągnięcie 100% zrównoważonego oleju palmowego na polskim rynku do 2023 roku. Misją koalicji jest także podejmowanie działań, które mają na celu zwiększenie wiedzy i świadomości na temat zrównoważonego pozyskiwania oleju palmowego wśród konsumentów i podmiotów handlowych. Jesteśmy dumni, że możemy być częścią zmian na polskim rynku, które obecnie wdrażane są na całym świecie.
Czy wiesz, że…?
- Co roku Wedel przechodzić będzie niezależny audyt, którego celem jest weryfikacja masy zakupionego oleju certyfikowanego i jego ilości w naszych certyfikowanych produktach końcowych. Takie kontrole prowadzone są na każdym etapie łańcucha dostaw oleju palmowego z certyfikatem, od plantacji do producenta takiego jak Wedel.
- Certyfikacja oleju ma pozytywny wpływ nie tylko na środowisko, ale i na sam produkt. Wpływa na poprawę jakości surowca między innymi przez nadzór nad odpowiednim stosowaniem pestycydów, właściwym zbiorem i transportem owoców, który ogranicza ich uszkodzenia i zmiany jakościowe oraz precyzyjną kontrolę parametrów produkcji.
- Zgodnie z europejskim prawem, producent żywności zobowiązany jest umieścić na opakowaniu informację z jakiej rośliny pochodzi użyty w produkcie tłuszcz oraz podać informację dotyczącą utwardzania. Nasze produkty nie zawierają tłuszczów całkowicie utwardzonych, jak i częściowo utwardzonych, dzięki czemu pozbawione są szkodliwych dla zdrowia izomerów trans. Ponadto stosując olej palmowy proponujemy naturalną alternatywę dla częściowo i całkowicie utwardzanych olejów oraz tłuszczów.
- Z uwagi na negatywne postrzeganie oleju palmowego podejmowane są próby jego bojkotowania, ale każda próba wymiany oleju palmowego występującego w produktach spożywczych i kosmetykach, np. na tłuszcz kokosowy czy rzepakowy, wiąże się z konsekwencjami w postaci jeszcze większej degradacji środowiska. Taka zamiana nie rozwiąże problemów, a jedynie przesunie je w inne regiony świata (w których zlokalizowane są plantacje), wygeneruje wzrost emisji gazów cieplarnianych i stworzy zagrożenie dla będących pod ochroną zwierząt i roślin. Palma z której produkuje się olej palmowy jest najbardziej wydajną rośliną oleistą.
- Rezygnacja z oleju palmowego albo próba zastąpienia go innymi, jest nieuzasadniona ekonomicznie i środowiskowo.
SYROP GLUKOZOWY
Syrop glukozowy gwarantuje naszym produktom utrzymanie lepszej wilgotności, mniejszą tendencję do krystalizacji i pożądany wygląd.
Syrop glukozowy jest mieszaniną glukozy oraz wielocukrów, w której glukoza stanowi 20 procent składu. Syrop glukozowy wytwarzany jest w procesie enzymatycznej hydrolizy skrobi. Skrobia jest tzw. wielocukrem, który składa się z bardzo wielu połączonych ze sobą cząsteczek glukozy. W procesie hydrolizy enzymy „rozcinają” długi łańcuch skrobiowy na krótsze elementy o różnej długości, w tym cukry proste, czyli glukozę, oraz cukry złożone z dwóch i większej liczby cząsteczek glukozy. Hydroliza to proces rozkładu długiego łańcucha skrobi na mniejsze kawałki, czyli cukry proste. Skrobia może pochodzić z różnych źródeł, na przykład kukurydzy, pszenicy lub ziemniaków.
Skąd pochodzą nasze surowce?
Surowcem do jego produkcji używanego przez nas syropu glukozowego jest skrobia pszenna. Uprawy są wolne od GMO i pochodzą głównie z terenów na Dolnym Śląsku. Dbamy o to, aby nasi dostawcy stosowali się do zasad odpowiedzialnego pozyskiwania i działali zarówno na rzecz ochrony praw rolników i hodowców, jak i środowiska naturalnego.
Czy wiesz, że…?
- W przyrodzie glukoza występuje w znacznych ilościach w owocach i miodzie.
- Syrop glukozowy korzystnie wpływa na strukturę i konsystencję produktu.
- Pomaga zachować wilgotność, zapobiega nadmiernemu wysuszeniu produktu i zwiększa jego trwałość.
KOKOS
Kokos jest egzotyczny i od lat jest uwielbiany przez konsumentów, którzy chętnie sięgają po produkty zawierające właśnie ten składnik. Nie inaczej jest zresztą w przypadku słodyczy.
Kokos to owoc palmy, która występuje w całej strefie międzyzwrotnikowej, obecnie największe uprawy palmy kokosowej występują w Ghanie. Drzewo palmowe osiąga wysokość nawet 25 metrów, a jego pierzaste i sztywne liście tworzą na czubku charakterystyczny pióropusz.
Jaki kokos trafia do naszych produktów?
W naszych produktach kokos występuje pod postacią płatków kokosowych oraz wiórków kokosowych. Wiórki to gotowy produkt wytwarzany ze zdrowego, nieodtłuszczonego, rozdrobnionego białego miąższu orzechów kokosowych. Aby umożliwić ich spożycie przez ludzi, wiórki muszą być wcześniej rozdrobnione, pasteryzowane oraz suszone. W naszych produktach wiórki nie są konserwowane chemicznie.
Płatki kokosowe natomiast to rozdrobniony, suszony i prażony biały miąższ świeżych i dojrzałych owoców kokosowych.
Nasze produkty, które zawierają kokos to np.: Czekolada Gorzka z nadzieniem kokosowym czy Pawełek Duo kokosowy.
Czy wiesz, że…?
- Sam owoc kokosa może mieć do 25 centymetrów średnicy i może ważyć nawet 8 kilogramów. Najbardziej zewnętrzną warstwę stanowi gładka, cienka, jasnobrązowa okrywa owocu, poniżej znajduje się pestka.
- W środku kokos zbudowany jest z bielma nasiennego zwanego koprą, którego wolną przestrzeń wypełnia mleko kokosowe.
- Z jednego drzewa można uzyskać do 75 owoców rocznie.
MASŁO
Masło to produkt, bez którego nie wyobrażamy sobie gotowania, ani pieczenia. Sam surowiec znany jest zresztą od zarania dziejów.
Masło powstaje w wyniku procesu zmaślania odpowiednio przerobionej śmietanki, wydzielonej z mleka. Ostateczną formę masła uzyskuje po oddzieleniu maślanki i wygnieceniu, a czasem także wypłukaniu powstałych ziaren masła.
Jakie masło trafia do naszych produktów?
W naszych produktach stosujemy masło wyłącznie z Polski, który jeszcze dodatkowo podlega surowej ocenie, aby mieć pewność, że do naszych produktów trafia surowiec najlepszej jakości. Masło znajdziemy przede wszystkim w piankach Ptasie Mleczko, gdzie jest podstawowym nośnikiem smaku, wpływa także na teksturę i konsystencję.
Czy wiesz, że…?
- Możemy mówić o maśle, tylko w przypadku produktu powstałego wyłącznie ze składników mlecznych.
- Zgodnie z prawem, masło powinno zawierać od 80% do 90% tłuszczu mlecznego, a zawartość wody nie powinna przekraczać 16%.
Smak, który zrodził się z pasji
Od pokoleń zajmujemy się komponowaniem słodkich przyjemności, które rozpieszczają podniebienia wielbicieli czekolady. Wszystko dlatego, że z wielkim zaangażowaniem i pasją wybieramy najlepsze składniki. Od nas dla Was. Słodko, prawda?
Proces produkcyjny dopracowywany latami
Nasze receptury i proces produkcyjny stanowią efekt pracy wielu pokoleń. Nieustannie udoskonalamy je, by wyroby E.Wedel stawały się jeszcze lepsze. To praca i przyjemność!