Wirtualny spacer
po
fabryce Wedla

E.Wedel po raz kolejny, lecz tym razem wirtualnie, otwiera drzwi do najbardziej czekoladowego miejsca w Polsce - swojej Fabryki na warszawskim Kamionku, działającej od lat 30. XX w. Dzięki możliwościom wirtualnego zwiedzania, z dowolnego miejsca na świecie, możecie odwiedzić gabinet legendarnego założyciela - Jana Wedla, obejrzeć galerię rzeźb z czekolady, a także dowiedzieć się, jak powstaje czekolada i zobaczyć produkcję kultowych pianek Ptasie Mleczko® i Torcika Wedlowskiego. Nie zabraknie też ciekawostek o pracownikach firmy, którzy każdego dnia kontynuują dziedzictwo Wedlów i piszą nowe karty czekoladowej historii.

Linia Venus

Linia Venus

Wizyta na linii Venus to idealna okazja do poznania produkcji czekolady "od kuchni". Zobacz, jak powstają pyszne wedlowskie tabliczki, które towarzyszą małym codziennym przyjemnościom.

obrazek posta

LINIA PTASIE MLECZKO®

Chociaż Ptasie Mleczko® jest lekkie i pyszne, to nie spada z nieba. Zapraszamy do odwiedzenia linii produkcyjnej tych kultowych pianek. Sprawdź, jak powstaje przysmak uwielbiany przez Polaków już od 85 lat!

obrazek posta

Linia Torcika wedlowskiego

Jedyny taki. Stworzony do celebracji wyjątkowych chwil. Torcik Wedlowski. Jego ogromna popularność zainspirowała nas do pokazania tajników procesu powstawania, który częściowo wciąż opiera się na ręcznej produkcji. Tak, tak! Choć trudno w to uwierzyć te misterne zdobienia na powierzchni torcika są wykonywane ręcznie!

GALERIA RZEŹB I GABINET HISTORYCZNY

GALERIA RZEŹB I GABINET HISTORYCZNY

Słyszałeś o rzeźbach z czekolady? Ten kunszt wedlowscy artyści – Maestro i Mistrzyni Czekolady – opanowali do perfekcji. Ich unikalne prace będziesz mógł podziwiać w Galerii Rzeźb. Nie uwierzysz, że te dzieła powstały z czekolady!

Zaraz obok niezwykłej Galerii znajduje się Historyczny Gabinet Jana Wedla. Zwiedzenie go to wspaniała okazja do poznania pierwszych założycieli firmy, która w tym roku świętuje 170. urodziny! To właśnie wspomnianemu Janowi Wedlowi zawdzięczamy założenie fabryki przy ul. Zamoyskiego w Warszawie, którą zaraz odwiedzimy w ramach 4 tras spaceru.