ZNAMY WYNIKI II EDYCJI KONKURSU GRANTOWEGO “Wedel od Serca” DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH!

19.07.2023

“Wedel od Serca” to program grantowy, w którym od 17 lat nasi pracownicy zgłaszają swoje pomysły na realizację projektów społecznych. W tym roku, po raz drugi postanowiliśmy rozszerzyć tę formułę i do konkursu zaprosić organizacje pozarządowe działające na terenie Mazowsza. Głównym założeniem tej inicjatywy jest chęć podjęcia współpracy z NGO-sami na rzecz mieszkańców Warszawy (i nie tylko!), kontynuując rozpoczętą przez rodzinę Wedlów tradycję zaangażowania lokalnego.

Do rywalizacji przystąpiło aż 48 organizacji, które zaproponowały m.in. działania proekologiczne, akcje skierowane do seniorów, czy do dzieci z obszarów mniej uprzywilejowanych -ogromnie cieszy nas taka frekwencja i zainteresowanie programem!

W tym roku do rozdysponowania mieliśmy łączną pulę 50.000 PLN, a przesłane zgłoszenia opiewały na kwotę prawie 700.000 PLN… Chcielibyśmy nagrodzić wszystkie organizacje za ich zaangażowanie i inspirujące pomysły, jednak suma grantów, które mogliśmy przyznać jest ograniczona, musieliśmy więc dokonać selekcji. Finalnie, po ocenie komisji konkursowej, zdecydowaliśmy się nagrodzić 5 projektów. Oto i one:

Nazwa Organizacji

Tytuł projektu

Kwota grantu

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii nr 7 w Warszawie, www.mos7.edu.pl

Gastro help

10000

Fundacja Dobrych Inicjatyw, www.fdi.org.pl

Akademia Wedla 2023

10000

Stowarzyszenie Serduszko dla Dzieci (www.serduszko.org.pl)

Czekoladowe warsztaty z Wedlem

15000

Fundacja Retro im. Mieczysława Fogga

100 lat Fabryki Wedla na Kamionku

5000

Fundacja Splot Społeczny

Ratujemy nie marnujemy!

10000

Jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim organizacjom za udział w konkursie i mając nadzieję na kolejne jego edycje, zapraszamy do śledzenia naszej komunikacji!