Nowe Pijalnie Czekolady E.Wedel w Poznaniu

Dodano: 30 April 2016

Nowe Pijalnie Czekolady E.Wedel już wkrótce pojawią się w stolicy Wielkopolski w dwóch wyjątkowych lokalizacjach: na poznańskim Starym Rynku – 30 kwietnia – oraz w kultowym Starym Browarze – w pierwszej połowie maja. To stylowe miejsca przeznaczone dla osób poszukujących wyjątkowej atmosfery, klimatycznego wystroju i aromatycznej, najwyższej jakości wedlowskiej czekolady. W nowych Pijalniach będzie można spróbować wyśmienitych pitnych czekolad, deserów i ciast, słonych oraz słodkich dań, a także wielu nowości.

Lokal, w którym zostanie otwarta pierwsza z Pijalni mieści się na parterze i w podziemiach kamienicy na skrzyżowaniu ulicy Wronieckiej i Starego Rynku, nieopodal słynnych Poznańskich Koziołków. W okresie wiosenno-letnim dla gości będzie dostępny także ogródek, gdzie na świeżym powietrzu będzie można rozkoszować się smakiem doskonałej pitnej czekolady, deserami z dodatkiem lodów i owoców, a także deserami  z letniego menu.

Stary Browar zaś, to nowoczesny obiekt będący połączeniem centrum handlowego i galerii artystycznej, stylem architektonicznym przypominający poprzemysłowy zabytek. W tej przestrzeni, we wnętrzu budynku Atrium przy ulicy Półwiejskiej 42, już w maju pojawi się kolejna Pijalnia Czekolady E.Wedel na mapie Poznania.

W obu lokalach wielbiciele słodkości będą mogli skosztować najlepszych czekoladowych wyrobów od E.Wedel. Oprócz możliwości delektowania się chwilą przy filiżance doskonałej, wedlowskiej czekolady, Pijalnie otwierają się także na nieco bardziej zabieganych klientów, bowiem większość propozycji z menu będzie można zamówić w opcji „na wynos”. W ten sposób będą mogli cieszyć się wyjątkowym smakiem czekolady, a także innymi przekąskami, w dowolnie wybranym miejscu i chwili. W dniach otwarcia Pijalni każdy z gości otrzyma słodki upominek, będzie także mógł zamówić spersonalizowany Torcik Wedlowski z wymyślonym przez siebie wzorem lub dedykacją, które zostaną wykonane na miejscu przez cukierników.

Cieszymy się, że Pijalnie Czekolady E.Wedel zagoszczą w pięknym, rozwijającym się mieście, jakim jest Poznań, gdzie do tej pory nas nie było. Już w kwietniu działalność rozpocznie lokal na poznańskim Starym Rynku – przestrzeni przepełnionej historią i tradycją, której niesamowity klimat z pewnością uzupełni słodki smak czekolady Wedla. Równie miło będzie nam gościć w Starym Browarze, który dzięki licznym nagrodom zdobył już międzynarodowy prestiż. Zależało nam na tym, aby w tak wyjątkowym miejscu, wypełnionym sztuką, nie zabrakło słodkiego akcentu w postaci naszego lokalu –  mówi Daniel Kucharski, Prezes Pijalni Czekolady E.Wedel.

Pijalnie Czekolady E.Wedel zaproponują m.in.:

  • Nowe odsłony bestsellerowych czekolad do picia – gorzkich, mlecznych oraz białych, a także z dodatkiem alkoholu
  • Klasyczne produkty w nowoczesnych wariantach, m.in. połączenia klasycznej czekolady ze smakami natury, owocami, lodami i przyprawami, a także kawy z czekoladą
  • Orzeźwiające pitne czekolady na zimno, frappe, sorbety owocowe oraz lemoniady
  • Wytworne ręcznie robione praliny i trufle
  • Rozmaite desery takie jak czekoladowe pierogi, gofry, naleśniki z owocami i czekoladą, ciasta
  • Lekkie i pożywne słone dania – zarówno w porze śniadań, jak i lunchów m.in. delikatne sałatki oraz kanapki ze świeżo wypiekanych bagietek

Dodatkowo w Czekoladowym Sklepie będzie można zamówić Torcik Wedlowski z personalizowanym wzorem lub dedykacją, ręcznie wykonane praliny według receptur Maestro Czekolady oraz produkty dedykowane na specjalne okazje, np. serca z czekolady, okazjonalne figurki – wszystkie prosto z Pracowni Rarytasów E.Wedel. Zakup takich czekoladowych dzieł sztuki to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy chcą na dłużej delektować się wysokiej jakości czekoladą lub podarować bliskim wyjątkowy prezent.

 

***

E.Wedel to najsilniejsza czekoladowa marka w Polsce, która od ponad 160 lat dostarcza swoim konsumentom radość i przyjemność płynącą z intensywnego i głębokiego smaku najlepszej jakości czekolady. W portfolio marki znajdują się m.in. takie słodycze, jak Ptasie Mleczko®, Mieszanka Wedlowska, czekolady, ciastka, wafle i batony. Od września 2010 roku, Wedel jest częścią japońskiej Grupy LOTTE, która jest międzynarodowym koncernem, założonym w 1948 roku, początkowo specjalizującym się w sektorze gum do żucia. Obecnie Grupa działa w różnych dziedzinach biznesu, włączając w to sektor spożywczy, słodyczy, handlu, podróży i turystyki, chemiczny, rynek budowlany oraz finansowy.
Pijalnie Czekolady E.Wedel – historia ich powstania sięga 1851 r., kiedy Karol Ernest Wedel, młody cukiernik z Berlina, przyjechał do Warszawy i otworzył mały sklep przy ulicy Miodowej, w którym oferował czekoladę i karmel. W 1894 r. syn Karola, Emil przeniósł sklep i fabrykę do nowej kamienicy na ul. Szpitalnej. Stoi tam ona do dziś, a w niej znajduje się najstarszy sklep i kawiarnia – Pijalnia Czekolady E.Wedel „Staroświecki Sklep”. Kolejne Pijalnie Czekolady powstały od 2004 r. W każdej z Pijalni można odnaleźć magię czekolady oraz niepowtarzalny charakter. Oprócz wyjątkowych pitnych czekolad, jest tu wiele innych słodkości, które są uwielbiane przez miłośników czekolady m.in. różnorodne desery i ręcznie robione praliny, tworzone z pasją pod czujnym okiem Maestro Czekolady E.Wedel, Janusza Profusa. Obecnie w Polsce funkcjonuje ponad 20 Pijalni Czekolady E.Wedel w: Białymstoku, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Nałęczowie, Sopocie, Warszawie, Wrocławiu i Zakopanem.

Materiały do pobrania:

O firmie

Social media

#gorzka

Social media

#E_Wedel

Social media

#ptasiemleczko