Bajeczny Crunchy Kokos

W limitowanej ofercie wedlowskich batonów pojawił się bajecznie kokosowy Bajeczny Kokos Crunchy. Nowość kusić będzie doskonałymi dodatkami: orzechowym nadzieniem, wiórkami kokosowymi i wafelkami, które oblano oryginalną wedlowską czekoladą mleczną. Opakowanie produktu zdobią kultowe Minionki, które pojawiły się tam za sprawą współpracy pomiędzy E.Wedel a najpopularniejszą, animowaną serią wszechczasów, Illumination’s Minions. Szukaj kultowych bohaterów na wybranych produktach z portfolio E.Wedel i sprawdź, co wymyśliły tym razem!
NASZE SKŁADNIKI:
ORZECHY

Orzechy, które nadają wyjątkowego charakteru naszym produktom, pochodzą z najlepszych upraw rozsianych po całym świecie. Niektóre z nich nie rosną nigdzie indziej i można je znaleźć tylko w jednym miejscu globu.
Wszystkie orzechy wykorzystywane w produktach Wedla posiadają certyfikaty gwarantujące ich bezpieczeństwo. Stosowane przez nas orzechy pochodzą wyłącznie od certyfikowanych dostawców, którzy regularnie poddawani są naszym audytom.
Skąd pochodzą nasze orzechy?
Do standardowych, wedlowskich produktów, używane są najwyższej jakości orzechy arachidowe pochodzące z Argentyny. W czekoladzie mlecznej z kawałkami orzechów laskowych stosowany jest surowiec z Turcji, natomiast do wyrobu czekolady Luksusowej, wykorzystuje się całe orzechy pochodzące z Hiszpanii. Do produkcji lodów E.Wedel wykorzystywane są migdały pochodzące ze Stanów Zjednoczonych, orzeszki arachidowe karmelizowane solone z Argentyny, a także orzeszki arachidowe prażone z Argentyny i Brazylii.
Czy wiesz, że…?
- Długo szukaliśmy odmiany orzecha laskowego, której moglibyśmy użyć do wyrobu naszej czekolady Luksusowej.
- Idealną odmianę znaleźliśmy dopiero w Tarragonie, regionie południowo-wschodniej Hiszpanii. Ta odmiana rośnie tylko tam!
- Plantacje w Tarragonie wizytowaliśmy osobiście.
- Wybraliśmy orzechy laskowe kaliber 11-13. To znaczy, że średnica każdego, zatopionego w tabliczce czekolady Luksusowej orzecha, zawiera się w przedziale 11-13 milimetrów.
- Dostarczane do nas orzechy posiadają wszystkie wymagane badania mikrobiologiczne. Pomimo to, jeszcze raz sprawdzamy je pod kątem obecności toksyn. Badamy też zawartość wody - orzechy są prażone, aby było jej jak najmniej (około 1,5%).
CUKIER

Słodyczy naszym produktom dodaje wysokiej jakości cukier pochodzący z upraw buraków cukrowych – tylko od polskich rolników!
Cukier używany w naszych produktach jest wyłącznie pochodzenia polskiego. Przy jego pozyskiwaniu, stosujemy własne, restrykcyjne wymagania jakościowe. Jest dla nas niezwykle ważne, aby współpracujący z nami producenci stosowali się do zasad odpowiedzialnego pozyskiwania surowców.
Jak wygląda proces produkcji?
Cukier, którego używamy do wyrobu naszych produktów, pochodzi w 100% z polskich buraków cukrowych i powstaje w cukrowni. Jest to proces, który praktycznie nie zmienił się od 200 lat i polega na wypłukaniu wodą cukru z drobno pokrojonych buraków, następnie oczyszczaniu powstałego soku za pomocą naturalnych substancji oraz zagęszczaniu i krystalizacji. W ten właśnie sposób otrzymujemy finalny produkt - kryształy cukru.
Czy wiesz, że…?
- Polska jest jednym z największych producentów cukru w Unii Europejskiej.
- Do wyprodukowania jednego kilograma cukru potrzeba około 10 buraków cukrowych.
- Z jednego buraka cukrowego można wyprodukować 30 łyżeczek cukru.
- W jednym kilogramie cukru znajduje się około 5 milionów ziarenek.
- Pod mikroskopem ziarenko cukru jest półprzezroczystym kryształem, odbijającym światło od 14 ścian – tak jak diament!
KOKOS

Kokos jest egzotyczny i od lat jest uwielbiany przez konsumentów, którzy chętnie sięgają po produkty zawierające właśnie ten składnik. Nie inaczej jest zresztą w przypadku słodyczy.
Kokos to owoc palmy, która występuje w całej strefie międzyzwrotnikowej, obecnie największe uprawy palmy kokosowej występują w Ghanie. Drzewo palmowe osiąga wysokość nawet 25 metrów, a jego pierzaste i sztywne liście tworzą na czubku charakterystyczny pióropusz.
Jaki kokos trafia do naszych produktów?
W naszych produktach kokos występuje pod postacią płatków kokosowych oraz wiórków kokosowych. Wiórki to gotowy produkt wytwarzany ze zdrowego, nieodtłuszczonego, rozdrobnionego białego miąższu orzechów kokosowych. Aby umożliwić ich spożycie przez ludzi, wiórki muszą być wcześniej rozdrobnione, pasteryzowane oraz suszone. W naszych produktach wiórki nie są konserwowane chemicznie.
Płatki kokosowe natomiast to rozdrobniony, suszony i prażony biały miąższ świeżych i dojrzałych owoców kokosowych.
Nasze produkty, które zawierają kokos to np.: Czekolada Gorzka z nadzieniem kokosowym czy Pawełek Duo kokosowy.
Czy wiesz, że…?
- Sam owoc kokosa może mieć do 25 centymetrów średnicy i może ważyć nawet 8 kilogramów. Najbardziej zewnętrzną warstwę stanowi gładka, cienka, jasnobrązowa okrywa owocu, poniżej znajduje się pestka.
- W środku kokos zbudowany jest z bielma nasiennego zwanego koprą, którego wolną przestrzeń wypełnia mleko kokosowe.
- Z jednego drzewa można uzyskać do 75 owoców rocznie.
Bajeczny Crunchy Kokos
BATON ORZECHOWY ARACHIDOWY Z WAFELKAMI (26,9 %), CHRUPKAMI ZBOŻOWYMI (2,6 %) I WIÓRKAMI KOKOSOWYMI (2,1 %) W MLECZNEJ CZEKOLADZIE
Składniki: Cukier, Czekolada mleczna 23 % (Cukier, Tłuszcz kakaowy, Miazga kakaowa, Mleko pełne w proszku, Serwatka w proszku (z mleka), Tłuszcz mleczny, Emulgatory: lecytyny sojowe i E 476, Aromat), Tłuszcz roślinny (palmowy), Miazga z orzeszków arachidowych (9,9 %), Serwatka w proszku (z mleka), Mąka pszenna, Kakao o obniżonej zawartości tłuszczu, Mleko pełne w proszku, Chrupki zbożowe (Mąka pszenna, Cukier, Mąka ze słodu pszennego, Substancja spulchniająca: wodorowęglan sodu, Emulgator: lecytyny, Sól, Naturalny aromat waniliowy), Wiórki kokosowe, Aromat naturalny, Mąka żytnia, Emulgator: lecytyny sojowe, Zawiera olej słonecznikowy i/lub olej rzepakowy, Jaja w proszku, Maltodekstryna, Substancje spulchniające: wodorowęglan sodu, wodorowęglan amonu, pirosiarczyn sodu, Sól, Aromat. Czekolada mleczna: masa kakaowa minimum 32 %, masa mleczna minimum 14 %. Może zawierać orzechy.
Wartość odżywcza/Nutrition information |
100 g |
45 g |
% * /45 g |
* |
Energia/Energy
|
2211 kJ 530 kcal |
995 kJ 238 kcal |
11,9 %
|
8 400 kJ 2 000 kcal |
Tłuszcz/Fat w tym kwasy nasycone/of which saturates |
31 g 14 g |
13,8 g 6,4 g |
19,7 % 32,0 % |
70 g 20 g |
Węglowodany/Carbohydrate w tym cukry/of which sugars |
53 g 45 g |
23,9 g 20,3 g |
9,2 % 22,6 % |
260 g 90 g |
Błonnik/Fibre |
3,8 g |
1,7 g |
- |
- |
Białko/Protein |
8,7 g |
3,9 g |
7,8 % |
50 g |
Sól/Salt |
0,23 g |
0,10 g |
1,7 % |
6 g |
Produkt zawiera 1 porcję x 45 g./ Product contains 1 portion x 45 g.
* Referencyjna wartość spożycia dla przeciętnej osoby dorosłej (8 400 kJ/2 000 kcal).
Reference intake of an average adult (8 400 kJ/2 000 kcal).